İnceleme All-Star Yetenek Yarışması

D

dagi

Guest
Ekran Resmi 2019-02-17 12.27.44.png

NBA All-Star haftası 2. günü yetenek yarışması ile başladı. Yetenek yarışmasında Luka Doncic, Jayson Tatum, Trea Young, Nicola Vucevic, Nicola Jokic, Mike Conley, Kyle Kuzma ve DeAaron Fox katıldı. Yarışmayı 3 sayı istasyonuna gitmeden orta sahadan topu gönderen ve isabet bulmayı başaran Jayson Tatum kazandı.

İlk tur Jokic-Vucevic eşleşmesini Jokic kazandı. Tatum-Conley eşleşmesinde ise galip taraf Celtics’in genç yıldızı Tatum oldu. Young-Fox eşleşmesinde de Young pası tamamlamadı ama galip geldi. İlk turun son eşlemesinde ise Kuzma ve Doncic karşılaştı. İki oyuncu da pas istasyonuna aynı anda gelirken Doncic ikinci atışında isabet buldu. Kuzma ise 3 atışta sokamamasına rağmen turnikeye ve üçlüğe önde gitti. İki oyuncu da iki atış kaçırırken 3. atışında isabet sağlayan Doncic üst tura çıkan isim oldu.

İkinci turda ise Jokic ve Tatum karşılaştı. Slalomda önde giden Jokic pası istasyonunda da ilk denemesinde isabet buldu. Pasa geride gelen ve ilk denemesini kaçıran Tatum ise turnikeye de geride gitti. 3 sayıya da önde giden Jokic oldu. Ancak Jokic ilk denemesinde başarılı olamayınca Tatum Jokic’i yakaladı. İlk denemesinde de isabet bulmayı başaran Tatum, ilk finalist oldu. Diğer eşleşmede ise Young ve Doncic slalomu neredeyse aynı anda tamamladı ve pas istasyonuna beraber geldi. Doncic ilk atışta isabet bulurken Young ikinci atışında isabet sağladı. Turnikeye giderken topu sektirmeyip ileri doğru atan Young, Doncic'in önüne geçti. Üçlüğe de önde giden Young, ilk atışında isabet bularak finale çıkan diğer isim oldu.

Final raundunda ise slalomu önde geçen Young, pas istasyonunda takılmadı. Tatum da Young'un ardından takılmadan devam etti. Önceki turdaki taktiğini bu turda da uygulayan Young, turnikeye de Tatum'un çok önünde gitti. Young 3 sayı istasyonuna Tatum orta sahadayken gitmiş olsa da geride ki tatum logodan attığı şutta isabet sağlayarak 2019 NBA Yetenek Yarışması'nı kazanan isim oldu.

Yarışmanın özetini buradan izleyebilirsiniz:

 
O

OkRaydanÇıktı

Guest
Luca Doncic için izliyorum. Yoksa aynı saatlerde yemek programına bakarım :)
 
Üst