İnceleme Kevin Durant Açtı Ağzını Yumdu Gözünü!

  • Konbuyu başlatan dagi
  • Başlangıç tarihi
D

dagi

Guest
kevin.png

Golden State Warriors'un 6 Şubat günü San Antonio Spurs’ü 141 - 102 yendiği maçtan sonra basın mensupları Kevin Durant'a soracakları farklı sorular vardı. Bu sorular karşısında Durant ise tüm çıplaklığıyla içinden gelenleri söyledi.

"Bir süredir medyadan uzak duruyorsun ancak uzun zamandır takas dedikodularında adın geçiyor. Bunu daha önce de yaşadın fakat bu sefer ki seni daha mı fazla rahatsız ediyor, bu yılki söylentiler daha mı gürültülü?" şeklinde sorulan soruya şöyle cevap verdi:

"Bunlar çok gereksiz. Ethan Strauss diye bir adam var ve buraya gelip bir şeyler dinlemek ve kendi fikirlerini benden çıkıyormuş gibi göstermek dışında hiçbir şey yapmıyor. Sonrasında ise siz gelip onun yazdıklarından yola çıkarak bana gereksiz sorular soruyorsunuz. Knicks ile hiçbir alakam yok. Porzingis’i kim takasladı bilmiyorum. Bunlarla hiçbir alakam yok. Benim derdim basketbol oynamak. Sizler her gün buraya gelip bana, takım arkadaşlarıma ve koçlarıma serbest oyuncu dönemiyle ilgili sorular soruyorsunuz. Böyle yaparak taraftarları galeyana getiriyorsunuz. Bırakın da basketbol oynayalım. Tek istediğim bu. Eğer sizinle konuşmak istemiyorsam, bu kendi problemimdir. Haydi ama. Bırakın şu çocukluğu. Bırakın artık. Her gün işime gelip, bir sorun çıkarmadan devam etmeye çalışıyorum. Doğru şekilde oynuyorum ya da oynamaya çalışıyorum. Olabileceğim en iyi oyuncu olmaya çalışıyorum. Bunda sorun nedir? Ne yapıyorum size ben?"

Bu uzun açıklamanın ardından ise başka bir basın mensubunun "Son zamanlarda medyaya konuşmuyorsun" ifadeleri üzerine Durant açtı ağzını yumdu gözünü.

"Yani? Sen kimsin ki? Neden seninle konuşmalıyım? Söyle bana. Bu, işimde daha iyi olmama yardım mı edecek? Konuşmak istememişimdir."

"Genelde bu kadar sessiz olmazsın. Bu yüzden insanlar ne olduğunu merak ediyor." şeklinde bir cevap alan KD, sert bir şekilde noktayı koydu.

"Hiçbirinize güvenmiyorum. Ne zaman bir şeyler söylesem, çarpıtılıp bambaşka bir şekilde insanlara yansıtılıyor. Sadece oyunumu oynamak istiyorum. Parkeye çıkmak ve sonrasında evime gitmek istiyorum. Hepsi bu. Bununla ilgili bir sorun var mı? Tamam o zaman."

Önümüzdeki yaz serbest kalacak oyuncular arasında en dikkat çekici ismin Kevin Durant olduğu su götürmez bir gerçek. Dolayısıyla sezon başından beri birçok takımla adının anılmasına şaşırmamalı. Fakat tüm bu olanlar Durant'i kızdırmış olacak ki, bu denli sert bir çıkış yapmış.

Ne dersiniz, sezon sonu neler olur? Durantula için Golden State Warriors defteri kapanır mı?


Betforum Haber Ekibi
 
Üst