İnceleme Süper Lig'de Maç Saatlerini Kim Belirliyor?

Split

Split

Administrator
Yönetici
TL Hesap Bakiye
1,000
Türkiye Süper Ligi ve diğer alt liglerin yayın hakkı bilindiği gibi beIN Sports ile Turkuvaz grubuna ait. Lig maçlarına 500 milyon dolar civarı para ödeyen beIN Sports, cuma ve pazartesi oynanan karşılaşmalara ağırlık verirken, Ziraat Türkiye Kupası maçlarının yayıncısı Turkuvaz Grubu en çok izlenen ikinci grup anlamına gelen ''prime-time 2'' adına iklim koşullarını önemsemiyor. Artık Türk Futbolu'nda gerçek anlamıyla, '' Parayı veren düdüğü çalıyor''.

Saat ve Stad değişimleri

Futbolun endüstrisinin kirli yüzüne en güzel örnek geçen hafta 19:50'de oynanması gereken fakat kar yağışı sebebiyle ertelenen, Boluspor-Galatasaray arasındaki Ziraat Türkiye Kupası maçıydı. Meteorolojinin yoğun kar yağışı uyarısına rağmen, maçı prime-time 2 ye alan yayıncı grup, bir sonraki gün oynatılması düşünülen maça, reklam bağlantılarının o saatte zayıf olması sebebiyle izin vermedi. Diğer yandan, Ümraniye - Fenerbahçe arasında Ümraniye Hekimbaşı Stadı'nda oynanması gereken maçın, Avrupa yakasındaki Eseneyurt Necmettin Kadıoğlu Stadı'na alınması da yayıncı kuruluşun, aynı sebepten kaynaklanan isteği üzerine oldu. Her ne kadar, stadın aydınlatma biriminde sıkıntı var idiyse de, maçın gündüz vakti oynatılabilme ihtimali varken, böyle bir karar alınması tepkilere yol açtı.

Bu sezon itibariyle, Pazartesi gününün fikstüre eklenmesiyle, 4 büyüklerin maçı farklı günlere ve özellikle akşam 20:00'de oynanmaya başladı. Bu sebepten gündüz vakitleri neredeyse hiç maç yapamayan bu takımlar, pazartesi günü de taraftar yoğunluğu ve ürün satışlarında sıkıntı yaşıyor.Gelelim Avrupa ya

Özellikle İngiltere'de maçların dolu tribünlerde oynanması içinde Federasyon ile yayıncı kuruluş maçların dolu tribünlere oynaması için haftada 4 karşılaşmayı yayınlamıyor. Ligin favori ekipleri Arsenal, Liverpool, Manchester City gibi kulüpler maçlarını gündüz ve öğleden sonraki saatlerde oynuyor. Milan, Inter, Juventus gibi İtalyan kulüpleri ise pazar günleri sırasıyla gündüz müsabakalarına çıkıyor.

Betforum Haber Ekibi
 
CamSil

CamSil

Well-known member
TL Hesap Bakiye
0
kim belirleyecek. futbolu taraftar için oynamayan kulüplerin hali bu olur işte
 
Üst