Betforum Yazı Dizileri Tek Takımda Kocayanlar 1 - Matt Le Tissier

  • Konbuyu başlatan Split
  • Başlangıç tarihi
Split

Split

Administrator
Yönetici
TL Hesap Bakiye
1,000
le tissier.jpg

Bazı futbolcular vardır ki, onlar endüstrileşen futbola atılan tokat gibidir. Onlar oynadıkları futbolun, akıttıkları terin ve giydikleri formanın ağırlığını her zaman taşıyan, takımı için elini ilk taşın altına koyan kişilerdir. Artık adına top koşturdukları takım ve adlarına şarkı yazan taraftarlar, onların ikinci ailesidir. Onlar, yaşadıkları şehrin taraftarlarıyla, kimi zaman bir komşu olur, kimi zaman onlarla bisiklet turuna çıkar, hatta doğum günleri için kadeh kaldırır. Artık onlar takımın vazgeçilmezi olurlar, onlar tek takımda kocayanlardır.

Soy ismi, Manş Denizi'ne yakın Guernsey'de doğduğu için Fransızca kökenli olsa da, o İngiliz futbolunun ''Le God'' lakablı yüz akıdır. Güney İngiltere'de Southampton'da futbola başlayan Matt Le Tissier, kariyeri boyunca Tottenham, Chelsea ve Liverpool'dan gelen birçok teklifi reddedip, futbolu tam 16 yıl sonra yine başladığı yerde bitirmiştir. Takımıyla beraber herhangi bir kupa kazanamamış olsa da, kariyerinde kullandığı 49 penaltının 48'ini gole çevirmiş, İngiltere'de 100'ler kulübüne girmiş ve attığı bütün goller güzelliğiyle gönülleri fethetmiştir.

Matt-Le-Tissier-Southampton.jpg

Milli takım formasını sadece 8 defa giymiştir fakat daha fazla şans bulabilseydi, İngilizler'in penaltı sorununa çare olacağı kesinmiş. Attığı goller öylesine estetiktir ki, Cantona'nın dahi cesaret edemediği alanlarda, zamanının en büyük kalecilerini uzaklardan avlamayı bilmiştir. Hiç çıkarmadığı 7 numaralı forma ile toplamda 160 küsur gol atmıştır.
Dışarıda onu görenlerin, o koca göbeğiyle ancak bowling oynayacağını düşündükleri Le God, sahada takımı adına en fazla koşa oyuncuydu. Takımına olan sadakati, futbola kazandırdığı değer ve oynadığı muhteşem futbol için kendisine buradan tekrar tekrar minnetimizi sunuyoruz.

Betforum olarak hazırladığımız yazı dizilerini siz sevgili üyelerimize sunmaktan büyük mutluluk duyuyor, hepinize mutlu pazarlar diliyoruz. Yazımızı burada sonlandırırken sizleri Le Tessier'in birbirinden harika gollerin yer aldığı video ile başbaşa bırakıyoruz.

Betforum Haber Ekibi

 
Son düzenleme:
O

OkRaydanÇıktı

Guest
Le Tissier tam bir karakter oyuncusu. Para dışında birçok sebepten kaldı kulübünde. Zaten attığı gollerin hiçbiri sıradan değildi, bugün gördüğü saygıyı sonuna kadar hakediyor. Belki fazlasını bile
 
DomaN

DomaN

Well-known member
TL Hesap Bakiye
0
Bu adam tam bir efsane. Bu kadar orjinal gol atan bir ikinci futbolcu var mıdır bilmiyorum. Eskiden de videolarını izlerdim.
 
M

meronk

Well-known member
TL Hesap Bakiye
2
Çok güzel bir yazı dizisi teşekkürler
 
E

Ekremay

Well-known member
TL Hesap Bakiye
12
Yazı guzel ama uzun ozet olsa okurum bı daha
 
Üst