İnceleme Trae Young Sessizliğini Bozdu

  • Konbuyu başlatan dagi
  • Başlangıç tarihi
dagi

dagi

Moderator
Ekran Resmi 2019-02-01 09.40.41.png

2018 Draft’inin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Trae Young, oyun stili ve fiziksel özellikleriyle Steph Curry ile çok karşılaştırılıyordu. Curry gibi o da fiziksel özellikleri bakımından yetersiz kabul edilmesine rağmen Steph Curry bunu çabukluğu ile kapatabiliyordu ve ondan da önemlisi şut atma konusunda mesafe tanımamasıydı.

Bugüne kadar bu karşılaştırmalar konusunda sessiz kalan Trae Young ise bu sessizliğini yapılan bir röportajda bozdu ve yapılan benzetmelerin adil olup olmadığı konusunda şunları söyledi:
"Hayır adaletsiz değil, çünkü benim gibi o da bir şutör değil. O oyun kuran biri. Kesinlikle o tarihteki en iyi şut atan oyuncu, fakat o sadece bir şutör değil. “Şutör” dendiği zaman aklıma JJ Redick geliyor. Aklıma sadece perdelerden çıkıp şut atan biri geliyor. Benim bakış açım böyle. Steph tarihin en iyi şutörü, fakat bence o genel olarak bir oyun kurucu."

Trae Young’ı bu sene diğer çaylaklardan ayıran en önemli özelliği şut atma yeteneğinden ziyade oyun kurma yeteğiydi. Bunu asist ortalaması ve sayı ortalamasından da kolayca anlayabiliyoruz. Young’ın asist ortalaması şu an 7.3 iken saha içi isabet oranı %40,2 ve üç sayılık isabet oranı ise sadece %29 olduğunu görüyoruz. Bu rakamlar onun iyi bir şutör olmadığını gösterir nitelikte.

Özetle Trae Young, Curry ile benzediğini şut atma konusunda değil de oyun kurma konusunda kabul ediyor. İnanıyoruz ki Young zamanla kendini şut seçimlerinde geliştirecek ve o da NBA’de önemli bir etki bırakacaktır.

Betforum Haber Ekibi
 
Son düzenleme:
Üst