İnceleme UEFA toplantısı hakkında

  • Konbuyu başlatan sensiz46
  • Başlangıç tarihi
sensiz46

sensiz46

Well-known member
TL Hesap Bakiye
0
Ali Koç, hafta içinde UEFA yetkilileriyle yaptığı toplantı hakkında da bilgiler vererek, şunları aktardı:

"UEFA'ya gittik. İlk defa komitenin önünde sunum yapmak üzere ben katıldım. Bizden önce TFF, sonra ise Trabzonspor sunum yaptı. Bana göre toplantı iyi geçti. Ben ilk defa katıldığım için diğer toplantıların nasıl olduğunu bilmiyorum. Dolayısıyla bu bir bilgi paylaşma toplantısıydı. FFP konusunda, bizim bugünden mayısın sonuna kadar 60 milyon avro kar yapmamız lazım ki yaptığımız anlaşmaya riayet edelim. Bu da tabii mümkün değil. Bundan çıkmanın yöntemleri var, bunları anlattık. Bunlardan biri sermaye artırımını gelir olarak kabul ettirmeye çalıştık. Durum onların alıştığı bir durum değil. Çünkü biz dernek yapısındayız. Dolayısıyla sermaye artırımı kulüp sahiplerinin yaptığı artırım gibi değil. Fon oluşturma kampanyasını sadece finansal ihtiyaçları karşılama olarak görmemenizi, FFP'yi aşmak için bir yönetim olabileceğini de anlatmaya çalışıyorum."

Fenerbahçe için mücadele edeceklerinin altını çizen Koç, "Umut, korkudan güçlü, en önemli duygudur. Umut, insanoğlunun yakıtıdır. Biz Fenerbahçe için bu yolda her türlü riski, tehlikeyi göz önünde bulundurarak bu yola çıktık. Mücadeleler hayatta her zaman vardır, herkesin hayatında vardır. Mücadeleler hayatımızda gerek gördüğümüz şeylerdir. Onlar olmasa olabileceğimiz kadar güçlü olamazdık. Bu mücadeleden çıkarttığımız derslerle kendimizi daha da büyütüyoruz. Fenerbahçe için hayallerimiz var. Fenerbahçe'nin geleceğini her anlamda garanti altına almak istediğimiz bir hayalimiz var. Bu hayaller ve hedefler içinde ben ve arkadaşlarım doğru bildiğimizi yapacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçe'nin zor dönemlerinde bu durumdan nemalanmak isteyenlere de mesaj veren başkan Koç, "Karanlık fikirleriyle bizi korkutmak isteyenler kendileri korkmalıdır. Fener, karanlığı aydınlatmak için vardır. Karanlık, Fenerbahçe karşısında daima çaresizdir. Güzel ve mutlu yarınlara hep birlikte çıkacağız." diyerek sözlerini tamamladı.
 
Üst